Zážitky z lietania. To nemá hocikto.

          Poznáte ten pocit, keď sa niekam chystáte letecky a práve ukazujú v televízore samé katastrofy, zahŕňajúc aj tie letecké? Neviem ako vy, ale ja som to vždy brala tak športovejšie. Čo sa mi má stať, tak sa stane aj pred domom na ulici. Môj prvý let bol plný očakávanie, obávala som s len minimálne. Avšak mám pocit, že časom to ide do horšieho a moje obavy sa len stupňujú. Každým letom sa mi prihodilo niečo zvláštne a neočakávané, preto veľakrát pri preletoch rôznymi krajinami už premýšlam v štýle, čo keď…
          Do pár bodov som zhrnula moje zážitky z lietania, tak nech sa páči, čítajte. Samozrejme, lietam stále a aj dlho ešte budem. 🙂
cc644c206cb1000994b630ab2e704128

Stres

1. Najhoršia turbulencia: Keď sme vylietali z letiska v New Yersey. Lietadlo sa začalo tak hýbať do strán, že uvažovala som, či sa letušky neopýtam, či je všetko v pohode.
2. Najdlhšie čakanie pred vstupom do krajiny: 3 hodiny čakania na letisku JFK v New York-u, prísne americké kontroly.
3. Nechceli ma pustiť na Slovensko, vraj to nie je môj OP. Ešte, že som mala so sebou aj vodičský preukaz.
 
4. Na nórskom letisku pred letom nikto nekontroloval doklady, nikomu. Trošku zaskočená. Potom v Bratislave čakali pri lietadle policajti a zobrali nejakého po-čierneho. Možno terorista. 😀
 
5. Smrad v lietadle (nejaká pohonná látka) pred štartom lietadla. Je to bežné, ale aj tak som sedela tŕpnuc, či náhodou každú chvíľku nevybuchneme.
 
6. Letuška mi začala rozprávať niečo po nórsky. Po upozornení mi to preložila do angličtiny. “V prípade nehody musíte otvoriť exit bez vyzvania inej osoby,….” Vtedy som akurát sedela pri exite. A zase sama 😀 Ďalej som už len rozmýšľala, pod ktorú sedačku sa schúlim ak sa naozaj niečo stane.
 
7. A na záver otravný ujo, ktorý sa ma snažil zbaliť na hamburger za 12 ečok. Samozrejme sa mu to nepodarilo a mohla som pokračovať v čítaní obľúbeného časopisu.
 Tu si môžte nájsť najlepšie letecké spojenie 🙂 a tu pozrieť koľko lietadiel práve  letí 😛
Advertisements

One thought on “Zážitky z lietania. To nemá hocikto.

  1. Pamätám si to prvý krát v lietadle… nikdy som neletel lietadlom ani len na dovolenku a zrazu som lietal z práce každý pondelok tam a piatok späť… kdesi niečo zabzučí, kdesi pod vami buchne a ste zrazu vo vzduchu a lietadlo prudko zatáča na stranu…vaše okienko je razom pod vami a stískate pás, aby sa náhodou sám od seba neodopol..

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s