Praha

PrahaPraha, mesto hneď za rohom a predsa mnohí z nás ho ešte nevideli. Keďže mám precestované skoro všetky európske hlavné mestá, môžem s istotou povedať, že toto mesto je jedno z najkrajších, ak nie najkrajšie z hlavných miest v Európe. Nenadarmo sa jej hovorí stovežatá Praha, toľko veží ako v tomto meste určite nikde inde nenájdete. Nádherné pamiatky, prechádzky krásnymi starými uličkami a okolo Vltavy sú nádherné a preto sa to tu aj hemží množstvom zahraničných turistov. Čo by si nikto nemal v Prahe nechať ujsť je Orloj. Každý deň o 12:00 sa v okienkach nad ciferníkom objavuje 12 apoštolov. Nie sú to síce už pôvodné sochy apoštolov, keďže tie zhoreli pri požiari, ale sochy vytvorené po roku 1945. Každý deň na to aby si mohli toto divadlo pozrieť čakajú pod Orlojom stovky turistov.

orloj

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalším miestom, ktoré treba v Prahe vidieť je Karlov most cez Vltavu, vyzdobený nádhernými sochami. Tento most spája Staré Mesto s Malou Stranou. Most je doplnený troma vežami.

Ďalšie pamätihodnosti, ktoré by si nemal nechať nikto kto navštívi Prahu ujsť sú Pražský hrad, Staromestké námestie, Václavské námestie, Vyšehrad, Petřín, Katedrála Sv. Víta, Zlatá ulička ktorá sa nachádza neďaleko Pražského hradu a je tam dom, v ktorom býval Franz Kafka. Zažijete tak veľmi príjemnú prechádzku v čase.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s